Żetony Defi zyskują popularność w Indiach, gdy inwestorzy polują na kolejnego Bitcoina

Blockchain-Cryptocurrency-Token

Teraz, gdy ograniczenia dotyczące kryptokurwaluty zostały złagodzone, Hindusi wychodzą wszyscy, aby na nią postawić.

Dzięki gwieździstym zyskom osiągniętym w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, indyjscy inwestorzy kryptofladowi uciekają się do zdecentralizowanych walut finansowych (defi). Żetony defi są przejrzystymi, opartymi na łańcuchach blokowych sieciami finansowymi, na których można udzielać, pożyczać i dokonywać innych transakcji bez interwencji osoby trzeciej, takiej jak bank.

Chociaż koncepcja ta istnieje od ponad pięciu lat, to jednak obserwuje się nagły wzrost zainteresowania tymi monetami, ponieważ obiecują one zastąpić instytucje finansowe inteligentnymi umowami, które są samowykonalne i spełniają wszystkie warunki zapisane w kodzie. „Inteligentne kontrakty wydają się być wyjątkowo skuteczne wśród nowych technologii ułatwiających przekształcanie aktywów – jedna z najważniejszych ról istniejących instytucji rynku finansowego“ – powiedział Ariel Zetlin-Jones, profesor nadzwyczajny ekonomii w Tepper School of Business na Uniwersytecie Carnegie Mellon.

Więc jak indyjscy inwestorzy polują na kolejny bitcoin, defi token jest postrzegany jako lukratywna opcja, według Ashish Singhal, CEO CoinSwitch, globalnej giełdy agregatorów z siedzibą w Bengaluru, która niedawno uruchomiła platformę dostosowaną do indyjskich inwestorów detalicznych.

19 sierpnia, kiedy CoinSwitch wprowadził na swoją giełdę sześć monet defi, Hindusi zaorali około 1 miliona dolarów (7,39 crore) w ciągu jednego dnia. A w ciągu następnych 30 dni, monety defi o wartości 10 milionów dolarów zostały sprzedane.

Podobnie, żetony defi zdobywają coraz większą popularność na WazirX, jednej z popularnych giełd kryptograficznych w Indiach. Na giełdzie wymieniono 16 monet defi, z czego 12 trafiło na kurs w ciągu ostatnich czterech miesięcy.
„Co tydzień dodajemy żeton defi. Codziennie w obrocie znajduje się od 2 do 3 milionów dolarów na żetony defi, co stanowi 25% całkowitych obrotów“, powiedział założyciel i prezes Nischal Shetty z WazirX.

Tendencja ta nasiliła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie nowe żetony defi zyskują silną pozycję w ciągu kilku godzin od wejścia na giełdę. Na całym świecie dostępnych jest obecnie ponad 200 żetonów, a wiele z nich ma silną trakcję.

Według indeksu Defi Pulse Index, na dzień dzisiejszy w żetony defi zainwestowano około 8,91 miliarda dolarów, w porównaniu z 4 miliardami dolarów na początku sierpnia.

INDEKS PULSU DEFI

Całkowita wartość zablokowana w żetonach defi.
Podczas gdy popularność żetonów defi rośnie, w Indiach spotykają się one ze znajomym wrogiem.

Przeszkoda regulacyjna
Największym kolcem dla krypto walut w Indiach były organy regulacyjne.
Nad krypto walutami nadal wisi miecz kocowego zakazu. W rzeczywistości, jak wynika z ostatniego raportu informacyjnego, gabinet Unii Indyjskiej będzie wkrótce omawiał projekt ustawy zakazującej walut wirtualnych.

Jest jeszcze jedna odwrotna strona: strach przed powtórką historii.

Wraz z pogłębiającym się światowym kryzysem gospodarczym inwestorzy coraz częściej skłaniają się ku walutom kryptograficznym, w tym żetonom defi. Pojawiają się echa bańki ICO z 2017 r. (pierwsza oferta monet), gdy kilka nowych monet walczyło po początkowym pośpiechu. Żetony defi są również bardzo niestabilne, ponieważ na rynek trafia coraz więcej takich monet.