TEN JEDEN POZIOM CEN MOŻE SPRAWIĆ, ŻE AKCJA CENOWA BITCOIN’A BĘDZIE „PASKUDNA“: ANALYST

Wycofując się z niedawnej zmienności, Bitcoin pozostaje w limbo makro. Wiodąca kryptokur waluta nie odchyliła się od przedziału 7% w ciągu ostatnich dwóch do trzech tygodni i 15% w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Jednak złamanie Bitcoin’a poniżej 8.600 dolarów rzekomo to zmieni.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Analityk zidentyfikował ten poziom 10 lipca jako jeden z kryptońskich atutów, które będą musiały być utrzymywane, aby byki mogły zachować kontrolę.

BITCOIN MUSI MIEĆ ZASIĘG $8,500, MÓWIŠ ANALITYCY.
Inwestor kryptokurwalutowy mówi, że dla Bitcoin Code  kluczowe znaczenie ma utrzymanie zakresu 8.600-900 dolarów w najbliższych miesiącach lub ryzyko „paskudnej“ awarii.
„To bardzo ważne, aby ten poziom 9000 dolarów utrzymywał się przez kilka następnych tygodni i miesięcy, jeśli chcemy skończyć łamiąc się powyżej i wrócić do poziomów ATH. Myślę, że gdybyśmy zerwali stąd i zerwali poniżej 8600 dolarów, to myślę, że moglibyśmy szybko stać się niedźwiedzi i zacząć widzieć jakieś paskudne działania cenowe“, powiedział analityk w odniesieniu do wykresu poniżej.

$8,600 jest ważne, ponieważ jest to poziom, który Bitcoin odbił się dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, zapobiegając załamaniu.

Bitcoin
Analiza Makro BTC przez inwestora „The Crypto Cactus“ (@TheCryptoCactus na Twitterze). Wykres z TradingView.com

Twierdzenie przedsiębiorcy jest podobne do tego, które przedstawił Josh Rager, współzałożyciel Blockroots i handlarz kryptograficzny.
Jak już wcześniej informował Bitcoinista, Rager powiedział, że BTC naruszając poziom 8.500 dolarów sprawi, że lato tego roku będzie „długie“ dla byków. Odnosząc się do poniższego wykresu, Rager skomentował to:

„Zasięg BTC jest jasny. Obecne wsparcie, które utrzymuje się przez ostatnie trzy tygodnie, to załamanie w średnim zakresie i cena, która prawdopodobnie wyniesie 8900 dolarów, a następnie 8500 dolarów na dole“.

Bitcoin
Wykres akcji cenowej BTC w ostatnich miesiącach autorstwa Josha Ragera (@Josh_rager na Twitterze). Wykres z Tradingview.com

8.600 dolarów to oczywiście nie 8.500 dolarów, ale ceny w tej okolicy mają znaczenie techniczne.

CZY BYKI SŠ POD KONTROLŠ?

Przy tak dużej jeździe w regionie 8.500-8.600 dolarów, warto zapytać, czy byki potrafią utrzymać ten poziom. Analitycy są obecnie podzieleni w kwestii tego pytania.
Wydaje się, że panuje zgoda co do tego, że z perspektywy prostej analizy technicznej, BTC jest niedźwiedzia. Ale z fundamentalnej perspektywy, BTC jest bycza.

Jeden z traderów na początku tego tygodnia stwierdził, że akcja cenowa Bitcoina w ciągu ostatnich dwóch miesięcy jest prawie identyczna z tą, którą zaobserwowano w lutym. Ta analiza przewiduje, że w nadchodzących tygodniach aktywa zostaną poddane silnej korekcie.

Bitcoin
Analiza Bitcoin (luty vs. teraz) od kryptohandlowca „Nebraskan Gooner“ (@Nebraskan Gooner na Twitterze). Wykres z TradingView.com

Z drugiej strony, podstawowe czynniki sugerują, że Bitcoin będzie kontynuował swój rozwój.

Dolar amerykański zaczął osłabiać się w stosunku do walut światowych i metali szlachetnych, takich jak złoto i srebro. Od początku roku, metal szlachetny wzrósł o 20%, zbliżając się do swojej niezmiennie wysokiej ceny.

Analitycy twierdzą, że jeśli dolar amerykański osłabi się, a złoto umocni, Bitcoin na tym skorzysta. Po tym wszystkim, cyfrowy składnik aktywów został nazwany „cyfrowym złotem“ ze względu na jego niedobór i inne z jego właściwości metali szlachetnych jak.