Rynek krypto walutowy jest teraz wart więcej niż 1 bilion dolarów.

Około 1% wszystkich pieniędzy na świecie jest obecnie przechowywanych w Bitcoin, Ethereum i innych kryptocurrencies.

W skrócie

  • Kapitalizacja światowego rynku wszystkich kryptokur walut przekroczyła 1 bilion dolarów.
  • Jest to około 1% wszystkich pieniędzy na świecie.
  • Jak twierdzili eksperci, liczba ta będzie nadal szybko rosnąć.

Łączna kapitalizacja rynkowa – lub łączna cena wszystkich walut kryptograficznych znajdujących się obecnie w obiegu – właśnie przekroczyła 1 bilion dolarów, wynika z danych CoinGecko.

Chociaż trudno jest powiedzieć, czy są to wszystkie waluty kryptograficzne w istnieniu, jest to kolejny kamień milowy dla 6.124 cyfrowych aktywów, że platforma śledzi.

„Za tym kamieniem milowym po raz kolejny kryje się kryzys finansowy, który spowodował, że pieniądze popłynęły do bezpiecznej przystani złota, ale także ze złota i do jego cyfrowego odpowiednika – Bitcoina. W związku z tym, że zyski z BTC zaczynają się teraz rozlewać do altcoinów, prawdopodobnie będziemy świadkami większej różnorodności i bardziej równomiernego rozkładu aktywów o dużej kapitalizacji. Jak już mówiłem, jest również prawdopodobne, że Bitcoin przejmie co najmniej 10% rynku złota“, powiedział Antoni Trenchev, partner zarządzający firmą Nexo zajmującą się pożyczkami kryptograficznymi, Decrypt.

Niespodziewanie, Bitcoin Lifestyle jest absolutnym liderem, jeśli chodzi o limit rynkowy w wysokości 674 mld dolarów, wysysając dwie trzecie rynku. Ethereum jest na drugim miejscu, z limitem rynkowym w wysokości 135 miliardów dolarów. W szczególności, są to jedyne dwa krypty – przynajmniej do tej pory – które znajdują się wśród 100 największych aktywów na świecie.

Rozmawiając z firmą Decrypt, Geoff Morphy, prezes kanadyjskiej publicznej operacji wydobywczej Bitcoin Bitfarms, argumentował, że 1 bilion dolarów to wciąż tylko początek, ponieważ ludzie będą nadal szukać sposobów na zachowanie – lub zwiększenie wartości swoich aktywów.

„Przez 5000 lat, ludzie używali jakiejś formy waluty. Wcześniej wymieniali się towarami. Tak czy inaczej, od tysięcy lat ludzie rozpoznają wartość i są niezwykle zaradni i kreatywni, jeśli chodzi o sposoby zwiększania wartości lub co najmniej zachowania swojej wartości netto. Dziś ludzie nie różnią się niczym od siebie“ – powiedział Morphy Decrypt.

Zauważył, że różnica polega na tym, że poziom zaawansowania jest znacznie wyższy, a ludzie mają dziś znaczne możliwości. Kiedy widzą, że ich pozycje wartościowe netto ulegają erozji z powodu inflacji lub innych zdarzeń dewaluacyjnych, szukają alternatyw. I właśnie wtedy pojawia się Bitcoin.

„W tym przypadku ludzie od dziesięcioleci debatują nad tym, czy złoto jest efektywnym bezpiecznym schronieniem, czy też zabezpieczeniem. Wraz z pojawieniem się Bitcoinu i innych krypto walut, pojawiają się nowe alternatywy. Bitcoin z założenia jest bezpieczny, pewny, łatwy w handlu, nie może być manipulowany i jest z natury rzeczy rzadki, ponieważ tylko ograniczona liczba BTC może być kiedykolwiek wybijana“, zauważył Morphy.

Twierdził on, że krypto-waluty nie są odpowiedzialne za zwiększenie globalnej wartości netto. Bitcoin i inne „są po prostu beneficjentami osób podejmujących decyzje o przeniesieniu aktywów z jednej klasy aktywów do innej w celu zachowania wartości ich wartości netto“.

Według różnych szacunków, wartość całego pieniądza na świecie wynosi około 95 bilionów dolarów, z czego kryptoteka stanowi około 1%. Nie jest to idealne porównanie do porównania Bitcoina z pieniądzem (może być postrzegany jako aktywa), ale daje jeden sposób, aby umieścić go w perspektywie. A niektóre z tych funduszy stale wpływają do aktywów cyfrowych, ponieważ ludzie szukają alternatywy dla fiata, zauważył Morphy.

Dodał: „W oparciu o ich strukturę, miliardy i miliardy dolarów wartości będą nadal przesuwać się do Bitcoin i innych krypto walut, jak ludzie starają się zachować i zwiększyć ich wartość netto“.