Huobi Global chce zostać kluczowym graczem

Huobi Global chce zostać kluczowym graczem w ekosystemie Polkadota

Huobi i Fundacja Web3 przeznaczają środki na wspieranie projektów dotyczących Polkadota.
Dwa komunikaty Huobi Global w piątek wskazują, że kryptokurrency exchange jest wędkowaniem, aby stać się kluczowym graczem w rozwoju sieci Polkadot.

W dwóch postach na blogu, giełda na Seszelach ogłosiła program sponsoringu Polkadota, a także fundusz Tether stablecoin o wartości 5 milionów dolarów z Huobi Innovation Lab, który ma wspierać „deweloperów, organizatorów imprez, twórców treści i ambasadorów“ w całym ekosystemie Polkadota.

Program sponsoringu pozwala na rekomendowanie projektów Polkadota Bitcoin Era do umieszczenia w „Strefie Ekologicznej Polkadota“, specjalnej sekcji listy aktywów giełdy Huobi. Podobno Sponsorzy otrzymują również zaproszenie na doroczną konferencję Huobi, jak również na inne wydarzenia offline.

Od sponsorów wymaga się, aby mieli znaczący interes w sukcesie Polkadota w celu złożenia wniosku. Minimalne wymagania obejmują 300 000 żetonów DOT (ponad 1,5 mln USD), z czego połowa musi być zamknięta w Huobi jako certyfikaty aktywów.

Inwestycje Huobi podążają za parą podobnych ogłoszeń Polkadota w czwartek

Sieć uruchomiła zdecentralizowany, zorientowany na finanse sojusz, którego członkami założycielami są wyrocznia Chainlink i sieć warstw-dwa Plasm.

Dodatkowo, Fundacja Web3 ogłosiła uruchomienie „Programu Tysiąc Walidatorów“, który zapewni edukację, wsparcie i finansowanie mające na celu zwiększenie liczby walidatorów sieciowych dla platformy.

Inwestycje infrastrukturalne i ekologiczne przyszły po tym, jak twórca Polkadota Gavin Wood w czwartek przekonywał, że Polkadot i Ethereum mogą współistnieć. W komentarzach wygłoszonych na szczycie Polkadot Decoded, programista, który również był współzałożycielem Ethereum, odrzucił pomysł, że jest miejsce tylko na jeden protokół warstwy 1.

„Jeśli Ethereum skończy jako łańcuch, który jest czymś w rodzaju mostu […] Myślę, że jest bardzo duża szansa, że Polkadot i Ethereum będą szczęśliwie współistnieć“, powiedział Wood.

Jednak platformy warstwy 1, które szukają saperów i projektów z Etereum, mogą mieć pewne fałszywe założenia co do efektów sieciowych.

W dzisiejszym komentarzu na Twitterze Larry Sukernik, szef inwestycji w Grayscale spółki dominującej Digital Currency Group, ostrzegł platformy takie jak Polkadot, aby nie brać migracji dewelopera za pewnik:

Zabójcy ETH często mówią, że są miliony deweloperów, którzy nie są ideologicznie nastawieni do tego, na którym łańcuchu blokowym można budować. To jest ich rynek docelowy.

To, czego im brakuje, to rynek docelowy, na którym prawdopodobnie przyjrzą się istniejącym łańcuchom blokowym, aby pomóc w ich wyborze.
– Larry Sukernik (@lsukernik) 5 grudnia 2020 r.

Według Coingecka, żeton Polkadota DOT wynosi obecnie 4,7 mld USD, w porównaniu z 67 mld USD dla Ethereum.